Hledají se…

Nemohu to ze své pozice obyčejného člověka potvrdit, ale poslední měsíce a možná roky dávají zdánlivě za pravdu informacím o tom, že je u nás nízká nezaměstnanost. Že lidé mají nebo lehce shánějí uplatnění a jsou to spíše zaměstnavatelé, koho trápí, že ‚nejsou lidi‘.
Ovšem i za tohoto stavu věcí je zřejmé, že se najdou v našich řadách i tací, kdo pro změnu po práci pátrají marně, kdo nemohou nalézt nic, co by pro ně bylo alespoň relativně vhodné. A to z nejrůznějších důvodů.
Potenciální zaměstnanci a shánějící zaměstnavatelé se prostě někdy míjejí.
Důvodů je k tomu povícero.

zaměstnanec

  • Sídlí v různých místech a tudíž se jejich cesty nezkříží, i když by k oboustranné spokojenosti mohly.
  • Člověk neví, co ta která pozice obnáší a zda by na něco neznámě znějícího měl, a proto se o tu kterou nabídku raději ani nezajímá.
  • Tentýž člověk ale naopak může působit na zaměstnavatele jako někdo, kdo na to nemá, byť se ve skutečnosti jedná jen o první dojem a na druhý pohled by už vše vypadalo jinak.
  • Hledající má přehnané nároky a nemá přehled o realitě, honí se tedy za vzdušnými zámky.
  • Zaměstnavatel se neumí při hledání lidí náležitě prezentovat.
  • A tak dále, a tak podobně.

podnikatel
Chyby mohou být na obou stranách. Ale výsledek je vždy stejný. Pokud se práce s hledajícím nezaměstnaným minou, může to být oboustranně ke škodě. A proto by se měli jedni nabízet a druzí pídit tam, kde se jejich nabídka a poptávka setkají s úspěchem. A právě inzerce práce zdarma může být tím pravým.
Protože právě tady se nabízejí různé možnosti nalezení dost možná i toho pravého uplatnění, po kterém momentálně nezaměstnaný člověk baží. A to ať už má zájem o práci administrativního charakteru, chce obchodovat nebo pátrá po něčem z oblasti strojírenství, finančních a bankovních služeb, zdravotnictví a farmacie, stavebnictví a realit, služeb, logistiky a dopravy, personalistiky, ostrahy a bezpečnosti a IT nebo třeba dává přednost něčemu v cizině.
A to by bylo, aby si tady jeden nevybral právě to pravé, to co ho láká!