Penziony v Českých Budějovicích vás zvou na výlety do údolí Vltavy

České Budějovice jsou některým lidem známé z turistických průvodců, které vyzdvihují obvyklé body zájmu návštěvníků tohoto regionu. A tak se tu můžete dočíst, že se tu nachází pivovar Budvar, Samsonova kašna na jednom z největších náměstí čtvercového půdorysu v celé Evropě a pochopitelně 46 metrů vysoká Černá věž, na jejíž vrchol vystoupáte po 225 schodech.

náměstí v Českých Budějovicích

Výhled z Černé věže skutečně stojí za to, kromě zachovalé historické městské zástavby dohlédnete až k vrcholkům Blanského lesa a právě do těchto míst vás chceme pozvat na malý výlet. Potřebné zázemí si snadno zajistíte v některém z místních penzionů České Budějovice, z nichž některé se nachází na atraktivním místě na okraji rozsáhlého parku Stromovka, kde naleznete kromě potřebného soukromí i dostatek klidu k odpočinku a vydatnému spánku.

letecký pohled na Rožmberk nad Vltavou

Po snídani můžete zamířit autem nebo na kole kupříkladu k údolí řeky Vltavy, která se pod lipenskou přehradou zařezává do hlubokého divokého kaňonu s příznačným názvem Čertovy proudy. Nad kaňonem se vypíná až do výšky téměř tisíce metrů nad mořem hora Luč, která je součástí Národní přírodní rezervace Čertova stěna – Luč.

Turisté mají možnost navštívit dvě zajímavé vyhlídky, jimž se nevyrovná ani pohled z některých rozhleden v Česku. První z nich je přístupná z Vyššího Brodu po červené značce nebo po silnici č. 163, s možností parkování. Druhá vyhlídka, v blízkosti vrcholu Luč, na opačném břehu Vltavy, je ještě působivější, vystoupáte k ní po modré značce z Loučovic.

A nemáte-li zájem stoupat na vrcholy a rozhlédnout se po krajině, můžete se projet na kole po cyklostezce Vltavská z Loučovic podél Čertových proudů k Vyššímu Brodu, která směřuje do Rožmberku nad Vltavou, Nahořan, Zátoně, Českého Krumlova, Zlaté Koruny, s cílem v Českých Budějovicích. I tak na vás čeká spousta překrásných scenérií a je velmi pravděpodobné, že se do těchto míst budete rádi znovu vracet.