Jak začít úspěšně podnikat

Přemýšlíte o tom, a nevíte si příliš rady, jaké kroky podniknout?

Jako první krok, když chcete začít podnikat, musíte si dobře rozmyslet, jaká rizika to pro Vás nese a jaký přínos to pro Vás může být. Je důležité uvědomit si, ž při podnikání, Vaše pracovní doba v podstatě nikdy nekončí. I když momentálně nekomunikujete se zákazníky, řešíte faktury, objednávky, plánujete a smlouváte práci na další dny, řešíte administrativu a spoustu dalších úkonů.
mladý programátor

Pokud Vás tento první krok od nápadu podnikat neodradil, tak můžete přejít ke kroku dalšímu. Tím je rozhodnutí, v jakém oboru chcete podnikat, jak chcete financovat začátek podnikání, kde chcete podnikat, jak nastavíte ceny, jak o sobě dáte vědět okolí…

Krokem třetím je vydat se na Živnostenský úřad, kde vyplníte Jednotný registrační formulář, získáte tak živnostenské oprávnění, zároveň už budete přihlášení k platbě daně jako daňový subjekt, jako samoplátce sociálního a zdravotního pojištění.

Krok čtyři. Formality máte za sebou, můžete se vydat k dalším podnikatelským činům. Nakoupit a zařídit sklad, kancelář, prodejnu, podle toho, jak a v čem chcete podnikat. Jestliže jste se rozhodli, že budete mít zaměstnance, čeká vás ještě další kolečko běhání po úřadech, výběr zaměstnance, sepsání smlouvy, jeho zaučení.

Krok pět. Nastává den D, den, kdy přijmete první zakázku, zahájíte prodej v obchodě, smluvíte první obchod nebo obsloužíte prvního klienta.

Krok šest. Vaše podnikání se slibně rozjíždí, nezapomínejte Však, že ne vše je jen růžové, počítejte s tím, že přijdou problémy, jako nemoc zaměstnance, nedostatek zakázek, rozbité pracovní nástroje, silná konkurence. A spoustu probdělých nocí nad administrativou, odvody státu, dodržování mnoha státních nařízení a podmínek.
prst na žárovce

Krok sedm. Nezapomínejte při podnikání ani na sebe a na rodinu. Pravidelně si plánujte čas pro sebe a rodinu. Dobře si také plánujte a organizujte pracovní program, jinak Vás množství práce a povinností zavalí jako lavina. A Vaše vysněné podnikání se stane peklem.