Zachraňte planetu objednávkou jídla

Dle statistik se ročně vyhodí téměř jedna třetina vyrobeného jídla, což činí zhruba 1,3 miliardy tun. Jen v evropské unii se jedná o 11 miliónů tun vyhozeného jídla. Jak všichni víme, ekologická situace nevypadá zrovna nejlépe a tyto čísla rozhodně nepřispívají k jejímu zlepšení. Stačí se jen podívat na to, jak jídlem plýtvají restaurace, bistra a různé kavárny, které každý den všechna navařená jídla vyhazují, i když jsou úplně v pořádku. Proto byly také vymyšleny aplikace, které umožňují si toto jídlo koupit za nižší cenu. Vy se tedy dobře najíte, zaplatíte méně, ochutnáte jídlo z restaurace, do které už dlouhou dobu chcete zavítat, ale nechtěli jste utratit tolik peněz, a navíc zabráníte před jejich vyhozením.
biologický odpadd
Pro podnikatele se výhoda ukrývá v tom, že vydělají alespoň nějaké peníze, které by jinak neměli, protože by jídlo vyhodili, a navíc mají dobrý pocit z toho, že pomáhají při záchraně planety. Aplikace si většinou obyčejně stáhnete do mobilního telefonu a zaregistrujete se.
·         Jídlov – Do této aplikace jsou zapojeny restaurace, bistra, kavárny a pekárny. Obchodník nachystá určitý počet balíčků, které chce prodat, vystaví je od aplikace, určí jejich cenu a místo vyzvednutí. Na zákazníkovi pak je, aby si balíček ulovil rychleji než ostatní zájemci, zaplatil prostřednictvím aplikace a kreditní karty a s obdrženým dokladem o nákupu si jde svůj balíček vyzvednout.
psaní textovky
·         Nesnězeno – Do této aplikace je zapojeno téměř 200 prodejců po celé republice. V aplikaci se vám zobrazují restaurace a další podniky, které prodávají jídlo, a jejich nabídky nesnězeného jídla, které je samozřejmě nezávadné a z konkrétního dne. Vy jako zákazník si jídlo jednoduše zamluvíte a přijdete si jej do podniku vyzvednout. Jídla jsou vždy se slevou minimálně 30 %.
·         Dishygo – Tato aplikace výjimečně není určená restauracím ale lidem. Konkrétně těm, kteří odjíždějí na dovolenou a mají plnou lednici nebo těm, kteří trochu neodhadli množství a uvařili téměř pro celé město. Jídlo vyfotíte, popíšete, o co se jedná a určíte místo vyzvednutí a požadovanou cenu. V této fázi už stačí pouze čekat, než se nějaký zájemce ozve.
·         AAHI – Jedná se o velice podobnou aplikaci jako je Jídlov. Jediným rozdílem je, že se jedná o celosvětově provozovanou aplikaci a datum uvedení na českém trhu zatím není jasné. Můžete se zde setkat i s nabídkou luxusních restaurací, které své pokrmy prodávají až se slevou 50 %.