Čím obdarovat učitele

Začátek, nebo konec školního roku je opravdu stresující – a to jak pro samotné malé děti, tak pro jejich rodiče. Pravděpodobně nejsme daleko od pravdy, pokud řekneme, že se jedná o jedny z nejvíce stresujících dní v roce. Učitelky a učitelé ve škole jsou nervózní a plní očekávání, až přijdou děti. Děti pak jsou zase zmatené, nedočkavé a bojí se toho, co je vlastně čeká.

bílé víno

Nicméně jak poslední, tak první školní den mají mnoho společného. Jednou ze společných věcí, které je obvykle zvyklostí, je malý dárek, nebo pozornost pro třídního učitele. V tom případě, že i vy uznáváte tyto zvyklosti, máme pro vás pár malých typů na dárky, které nejenže nezatíží vaši peněženku, ale potěší i obdarovaného. No a už dost zdržování, pojďme si uvést ty nejčastější a nejoblíbenější dárky pro učitele!

červené víno

První z nich je bezesporu víno. V zásadě je jedno, zda koupíme bílé, nebo červené víno – nebo dokonce nějakou pěknou sadu více lahví. Všechny varianty jsou vítané a je jen na vás, kolik se rozhodnete za dárek utratit. Vína se pohybují v rozmezí několika desítek až tisíce korun. Máte tedy opravdu velký cenový rozptyl. Pokud nevíte, jaké víno zvolit, nechte si poradit od samotného vinaře, ale se sadou bílého a červeného polosuchého vína, určitě neurazíte nikdy a nikoho.

Další možností je darovat tradiční pugét květin. Jedná se o nestárnoucí a neohranou klasiku, která prostě nikdy neomrzí. Nicméně jedná se o dar, který učitelka, nebo učitel, příliš neocení. V tyto významné dny obvykle dostane květin spoustu a ve výsledku to dopadá tak, že je rozdává po rodině, protože všechny najednou nemá ani kam dát. Jedná se tedy o krásné gesto, nicméně v mnoha případech trochu zbytečné – pokud tedy nedarujete květinu rostlou přímo v květináči, kterou si vyučující může nechat napořád, nebo alespoň do té doby, dokud se o ni bude dobře starat.