Hypotéka na vlastní bydlení

Abychom si v dohledné době mohli koupit vlastní bydlení, tak nám s financemi pomůže hypotéka. U nebankovní společnosti si ji můžete vzít na stavbu domu.

Hypotéka na vlastní bydlení

Dejte si pozor

K pořízení nemovitosti potřebujeme dost peněz, které netrvá vydělat jen tak chvilku. Proto jsou tu hypotéky, přičemž peníze získáme za krátkou dobu a splácet budeme, jakmile bydlíme ve vlastním bydlení, což má řadu výhod. Na druhou stranu je to záležitost i na desítky let, přičemž řada lidí u nás je zadlužených a splácení jim dělá problém, přičemž můžeme třeba přijít o práci. Takže musíme mít finanční stránku dobré promyšlenou, abychom třeba věděli, jakou si můžeme dovolit měsíční splátku.

dům na klíč

Také musíme brát ohled na to, že ne všechny nabídky na trhu jsou férové. Jako první nejčastěji sledujeme úrokovou sazbu, ovšem tou to rozhodně nekončí. Hodně nám napoví RSPN, pod kterým jsou zahrnuty všechny náklady. Hodí se také dostatečně dlouhá doba fixace, abychom mohli bez poplatků hypotéku dřív splatit. Než podepíšeme smlouvu, tak si ji pořádně pročtěte, jestli se v ní někde neschovává nějaká záludnost.

Stavba domu

Když půjdeme do banky vzít si hypotéku, tak se vztahuje většinou už na postavenou nemovitost. Takže pokud chceme půjčit teprve na stavbu, tak si můžete vzít hypotéku na stavbu domu, jenž poskytuje nebankovní společnost. Speciální kategorií jsou totiž bezúčelové hypotéky, u kterých není nutné udávat důvod, k čemu je chceme, což je velká výhoda a dává nám to volnost.

stavba domu

Obecně bývají nebankovní hypotéky dražší, ale zase jsou benevolentnější, takže tolerují nějaké záznamy v registrech a podobně. Klíčové je totiž pro společnost, aby klient řádně splácel, to, co má. Je tu však jedna podmínka, a to ručení nemovitostí, bez čehož nedosáhneme na vyšší sumy. Nemusíte se obávat, že by Vás někdo chtěl o nemovitost připravit, protože je to pro nebankovní společnost taková záruka, že své půjčené peníze dostane zpátky. Proto jsou ve finále spokojené obě strany, kdy my budeme moci začít stavět dům v brzké době.