Letní pitný režim


style=“margin:0cm m 0cm 8pt;“>Proč bychom měli tolik dbát na správný pitný režim? Protože bez dodržování pitného režimu riskujeme spoustu nepříjemných problémů. Léto se rychle blíží a s rostoucími teplotami roste i potřeba našeho těla po správném pitném režimu. Průměrně bychom měli vypít asi 2 až 2,5 litru tekutin denně, ovšem když přijde léto, měli bychom tento objem zvýšit až na 3 a 3,5 litru tekutin. V horkách se totiž více potíme a tím více do sebe musíme přijmout tekutin, abychom ztrátu vynahradili. Jaké tekutiny bychom ale měli zvolit? Rozhodně ne slazené limonády plné cukru.

voda

Ty nám nezaženou dostatečně žízeň, takže poté, co se napijeme, budeme za chvilku pociťovat potřebu pít znovu. Stejně tak nevhodná je káva, která náš organismus dehydratuje. A opatrní bychom měli být i s alkoholem, který se do správného pitného režimu nepočítá. Naopak co je vhodné, je čistá voda. Můžete pít kohoutkovou, pokud ale v místě, kde bydlíte není dobrá, zvolte balenou nebo si pořiďte filtr na vodu. Jestli vám čistá voda nechutná, můžete ji ochutit přírodními surovinami, jako jsou bylinky nebo ovoce. Vynikající a klasická kombinace jsou citrusy a máta. Další vhodnou tekutinou jsou čaje.

polévka

Je možné, že na horký čaj nebudete mít ani pomyšlení v teplém letním počasí, ale můžete si snadno udělat ledový čaj. Uvařte si silný nálev, nechte ho v lednici vychladit a poté nalejte do vysoké sklenice a přidejte led. Rovněž můžete na dochucení přidat citrón nebo trochu medu. Vybírejte ovšem kvalitní čaje, například čaje Darka shop. Jestli máte problém do sebe dostat dostatek tekutin pomocí pití, zaměřte se i na potraviny, které jich hodně obsahují. I ty se totiž do vašeho pitného režimu počítají. Může se jednat třeba o polévky, smoothie nebo ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vody, jako je třeba meloun. Co se týče sladších nápojů, místo slazených limonád můžete zvolit například ovocné šťávy z čerstvého ovoce, které vám navíc dodají potřebné vitamíny a minerály.