Odvětrávání nemovitosti

Kvalita vzduchu je velmi důležitá, a proto bychom se o ni měli řádně starat. V panelových domech a firmách bývá proto odvětrávání, jenž musí správně fungovat.

Odvětrávání nemovitosti

Čerstvý vzduch

Naše plíce jsou závislé na přísunu vzduchu s dostatkem kyslíku, přičemž dost záleží na tom, jaké kvality vzduch vlastně je. Problém bývá třeba ve formách, když uvnitř při práci vzniká třeba prach či se pracuje s nějakými stroji či látkami, které do ovzduší vypouští škodliviny. Kdybychom to všechno dýchali každou směnu, tak to pozitivní vliv na naše zdraví mít rozhodně nebude. Z tohoto důvodu je nutné používat ochranné pomůcky, přičemž známé jsou respirátory.

čistý vzduch

Nežádoucí látky by stále v místnosti zůstali, takže když doma něco natíráme, tak si otevřeme okno. Avšak ve firmě budeme v zimě těžko takto větrat. Proto musíme mít dobrou vzduchotechniku, které se postará o to, aby uvnitř byl stále dobrý vzduch, abychom tu mohli normálně fungovat. Zrovna při takových prací je potřeba silné odvětrávání, které vyžene nepořádek ven. Systémy mývají i opačný směr, kterým dostaneme dovnitř zase nový čerstvý vzduch.

Panelový dům

Nemusíme tento příklad řešit pouze na firemní úrovni, protože typickým příkladem je panelový dům. Máme tu totiž společné prostory jako je kolárna, ze kterých potřebujeme dostat vlhkost, a proto se hodí mít zde také navedenou vzduchotechniku. Bývají na ni napojené také digestoře, protože když vaříme, tak pára může hezky odcházet ven a neakumuluje se uvnitř. Odvětrávání Tarisplus musí být správně spočítáno, vyřešeno a postaveno, aby na nemovitost dostačovalo a skutečně a uvnitř byly hodnoty vzduchu v normálu. Profesionální společnost se stará i o její čištění, protože se postupně zanáší, což může znamenat tvorbu virů a bakterií. Proto se postarají o její čištění a dezinfekcí, což zejména u starších neudržovaných systémů přijde vhod.

panelový dům

Mají i speciální kameru, přes kterou si můžou prohlédnout kompletní systém, protože člověk se do něj nedostane. Společnost se věnuje těmto systémům dopodrobna, takže se postará i o ten Váš.