Zkuste navštívit chovnou stanici

Rozhodně se vyplatí, než uděláte nějaké další kroky, pokud uvažujete o koupi psa, tak navštívit chovnou stanici. Zde se seznámíte nejen s vybraným plemenem psa, ale získáte také určitou představu o tom, co dané plemeno potřebuje a jakým způsobem také s ním zacházet. Každé plemeno má totiž svůj původ a přirozenost, geny, které ovlivňují jeho chování nebo další výchovu. Navíc u chovné stanice máte vždycky jasno o pravosti původu pejska a navíc získáte i například potřebné doklady o jeho čistokrevnosti. To se hodí, pokud byste se rozhodli se svým miláčkem podnikat různé výstavy nebo přehlídky či aktivní psí sport nebo dokonce ho chtěli nabídnout ke krytí.

akita v posteli

Japonské plemeno Akita

Kdo jednou viděl film s Akitou Inu, tak se mohl do této rasy doslova zamilovat. Jeho oddanost, věrnost a přátelství dohnalo každého k slzám, kdo například sledoval slavný film Hačikó, kdy vzniklo neuvěřitelné pouto mezi člověkem a psem. Ale přesně taková je pravá povaha a rysy Akity Inu. Ačkoliv jeho původ je hodně spojovaný s lovem, tak povahou se stane hotovým zlatíčkem rodiny. Má totiž smysl se dobře adaptovat v rodinných podmínkách a také se v takovém klidném a vyrovnaném prostředí cítí velmi dobře. Pokud chcete takové plemeno, je dobré se obrátit na chovatelskou stanici Akita Inu prodej https://kenichiai.com/stenata/stenata-na-prodej/, a koupit si zde již malé štěňátko. Tím vznikne ta nejlepší vazba po celou dobu, co o něj budete pečovat.

akita v trávě

Cena roli nehraje

Více než samotnou cenu byste měli spíše řešit to, jakou má pes povahu a také náročnost výcviku či jiné péče. Při zjištění všech potřebných informací, tak zjistíte, že pokud jste ochotni mu věnovat svoji lásku a dostatečný čas, tak péči zvládnete celkem hravě a odměnou vám bude skutečný kamarád na celý život. Navíc se smyslem pro ochranu svojí rodiny a milovníka dětí. Dále má nadání i pro sportovní aktivity, tudíž ho lze zapojit i do rodinných akcí nebo psích sportů. Možností je poté více a v každém případě se dá i účastnit různých chovatelských kurzů, které samozřejmě rozšíří další obzory.