Co všechno můžete mít na zahradě

Bydlíte v rodinném domě a k domu neodmyslitelně patří i zahrada. O zahradě máme různé představy. Někdo si představuje zahradu jako prostor k relaxaci, kde jen odpočívá, nainstaluje spoustu relaxačních pomůcek, např. zahradní lehátka. A skutečně si můžete vybrat ze širokého sortimentu – lehátka skládací, se stříškou, bez stříšky, látkové, dřevěné, polohovací, houpací anebo stylové z akátového dřeva či lehátko závěsné nebo skládací ratanové. K dalším oblíbeným „zařízením“ zahrady jsou sítě zavěšené na stromech, houpačky pro děti, hrací prostory pro dítka spolu s pískovištěm a nepostradatelné trampolíny, které děti milují. Kdo má prostor, a hlavně malé děti – určitě zvolí i bazén pro děti. zahradní dům s bazénem.jpgNemusíte být zrovna Rockefeller, abyste si mohli dovolit bazén. Pro menší děti postačují nafukovací bazénky různých rozměrů. Vaše děti přijdou bazénům na chuť ihned a záleží pak na Vašich finančních možnostech, jaký další bazén zvolit. I když – na osvěžení někdy postačuje i opomíjená zahradní sprcha. Anebo namísto bazénu se v poslední době osvědčily relaxační vířivky. Jsou levnější, a navíc mají nainstalované příjemné programy. Lehnete si do vyhřáté vody, zapnete masážní trysky a užíváte si.
Někdo si představuje zahradu jako prostor pro neustálé zlepšování, nechá si vysázet okrasné dřeviny a trvalky. A neustále stříhají a zastřihují, takže jejich zahrada je střižená jako z praku. Je jaksi přesná, po trávníku se nesmí šlapat, natož aby v něm vyrašil nějaký plevel! Tito zahradníci jsou neustále v pohotovosti s různými chemickými postřiky a přesně „střižená“ zahrada je jejich radost. Nic proti tomu. Ale tato zahrada nebude nejspíše rájem pro děti.zahradní terasa s květinami a lehátky.jpg
Na druhou stranu vaše zahrada, když chcete, poskytuje spoustu radosti. Bývá místem, kde se scházíte se svými přáteli, obědváte ve stínu stromů s rodinou anebo za teplých letních večerů pořádáte na zahradě rodinné sešlosti. Není lepší setkávání než na čerstvém vzduchu, kde můžete volně dýcha a děti bezstarostně běhat.