Hrajte si s dětmi

Karanténa je dlouhá a zkrátit dětem dlouhou chvíli během zimních večerů, může být čím dál více složitější. Je jasné, že pokud máte doma ještě k tomu dětí víc, už vám z toho běhá hlava kolem. Společně si tedy povíme pár nápadů, díky kterým zabavíte jak malé, tak starší děti!

První aktivitou, kterou společně můžete dělat, je stavení bunkrů. K tomu se dá použít prostě cokoliv, co máte doma. Bunkr můžete postavit například z jídelního stolu, nepoužívaných matraček, nebo velkých dek. Nicméně můžete použít i jakékoliv další předměty, které máte doma.

Ovšem pokud doma nic nemáte, můžete si jako základ koupit dětský stan do bytu. Teepee pro děti Chytraliska mohou poskytnout pevnou základu pro každý bunkr. Navíc podporují dětskou motoriku a představivost. Navíc tyto stany jsou snadno přemístitelné. Mohou vám stát v ložnici, v dětském pokoji, nebo klidně i venku na zahradě! Stany jsou vyrobeny z dobře udržitelných materiálů, a pokud se ušpiní, lze je snadno dostat zpět do původního stavu.

stan pro děti

Pokud nezabere stavění bunkrů, určitě vyzkoušejte hraní počítačových her. Sice se může zdát, že se jedná o plytkou zábavu a vy se od ní snažíte děti zrazovat, ale zkuste se na to podívat z druhého strany. Pokud s dětmi budete hrát počítačové hry společně, budete mít nejen přehled o tom, co hrají a zda se jedná o vhodné hry vzhledem k jejich věku, ale navíc vás to společně sblíží. Dozvíte se něco o jejich světě a o jejich způsobu zábavy – a navíc, pokud se hra dá hrát ve více hráčích, nebo proti sobě, můžete rozehrát vlastní rodinný turnaj! Věřte, že na tyto krásné vzpomínky už nikdy nezapomenete.

hra pro děti

Nemáte-li počítačové hry vůbec rádi, zkuste hrát alespoň ty deskové. Věřte, je to zábava! Novodobé stolní hry jsou velmi dobře propracované a nadchnou celou rodinu – jen musíte vybrat takovou, která je vhodná i pro malé děti.