Svatební šaty musí nevěstě sedět – Jak je vybrat, abyste vypadala dokonale, když budete mít svůj velký den?

Čekáte na svůj velký den a těšíte se na to, až si před svatbou budete vybírat šaty? Podle čeho se při výběru řídit, abyste vypadala opravdu dokonale?

Svatební šaty musí nevěstě sedět – Jak je vybrat, abyste vypadala dokonale, když budete mít svůj velký den?

O svatbě sní asi každá žena již od dětství, jde o velký den, který patří zejména nevěstě, je to také den, kdy se žena může nádherně obléknout a vypadat doslova jako princezna. Výběr svatebních šatů je důležitý a obvykle také zabere nevěstě nejvíce času i práce. Máte už jasnou představu o tom, jak by vaše svatební šaty měly vypadat nebo si chcete nechat poradit? Než se pustíte do hledání, ujasněte si, co by měly šaty splňovat. Nevěstě by totiž měly dokonale sedět, nejde ale jen o to, vybrat správnou velikost, nejdůležitější je střih.

pexels-photo-3775262

Ukažte se

Na svatební šaty, které si obleče nevěsta, jsou upřeny zraky všech přítomných svatebčanů, je tedy opravdu důležité, aby šaty perfektně seděly, rozumí se tím zejména výběr správného střihu. Krásná může být nevěsta bez ohledu na postavu, ale je nutné vybrat střih šatů tak, aby byly zvýrazněny všechny přednosti postavy, naopak nedokonalosti by měly šaty skrývat. Někdy může výsledný vzhled ovlivnit i materiál. Ať už si šaty jen půjčujete nebo si je chcete koupit, vyzkoušejte jich více a rozhodněte se až poté, co se uvidíte ve vícero šatech, nejdůležitější ale vždycky je výsledný pocit. Cítíte se jako nevěsta v šatech dobře? Pak jsou to ty pravé.

pexels-photo-6198803

Nemusíte se držet při zemi

Dnes už neplatí, že nevěsta musí být v šatech zahalená od hlavy až k patě, pokud chcete, můžete klidně ukázat i kousek kůže, velmi rafinované jsou krajkové svatební šaty Svatebni-saty-spolecenske-plesove, nosí se šaty dlouhé, ale i krátké a ani není nikde psáno, že musí být jedině bílé. Dnes už nevěsty oblékají i mnohem odvázanější modely, než tomu bylo dříve, oblíbenými barvami jsou i starorůžová, krémová, béžová, modrá nebo barevné kombinace jako bíločerná nebo bíločervená. Určitě se tak nemusíte držet při zemi, a pokud se chcete ve svůj svatební den odvázat, směle do toho. Někdy se totiž stane, že ženě bílá barva úplně nesluší, zato starorůžová nebo krémová jsou barvami, které sluší prostě všem. Nezvyklou barvou svatebních šatů je i levandulová.

Tak které šaty zvolíte vy? Budete se držet tradic nebo se jako nevěsta odvážete? Je to jen váš den a tak můžete cokoliv!