Úspěšné chytání kaprů

Lovení kaprů je u nás velmi populární, přičemž chce to dobré vybavení a speciální metodu. Základem je prut, a proto se prodávají pruty speciálně k tomu určený.

Úspěšné chytání kaprů

Připravte se na ně

Kapři jsou u nás běžnou rybou určenou k rybolovu, a proto se na ni řada rybářů zaměřuje. Takový pěkně vypasený kapřík jistě udělá radost každému člověku, který se věnuje chytání ryb. Nejprve je dobré si najít vhodné místo, kde je slušný výskyt kaprů a jen tak nerušeně si potichu třeba někde sednout a pozorovat vodní hladinu. Díky tomu můžeme zjistit místečka, kde se nejvíce vyskytují, což je pro samotný lov velmi důležité, protože můžeme dosáhnout mnohem lepší úspěšnosti.

plovoucí kapr

Vybavenější rybáři používají také sonar na člunu, ale pokud chytáme jen tak pro radost, tak se bez něj obejdeme. Při klasickém chytání z břehu je dobré nejprve ryby nalákat. Prodávají se k tomu speciální návnady, ale rybáři běžně volí klasiku a tou je sušený rohlík. Důležité je být potichu a nevytvářet zbytečný hluk, přičemž i takový prudký pohyb s háčkem je může vyplašit. Takže místo by mělo být obecně poklidné, aby se nám lovení dařilo.

Potřebné vybavení

Každý způsob rybaření si vyžaduje vybavení, protože chytat holýma rukama není žádná sranda. Hned jako první můžeme začít prutem, protože bez něj se prostě neobejdeme. Konkrétně u těchto ryb se nejvíce vyplatí pruty na kapry, které jsou k tomu přizpůsobeny. Ceny se nemusíte bát, protože kvalitní produkt zakoupíte klidně za 1 500 Kč, což není žádná hrůza, protože před lety bychom za takový prut dali mnohem více.

kapr v síti

Záleží, jak daleko chcete házet, protože prut může mát různý počet dílů. Takže můžete návnadu na háčku hodit daleko od břehu na místo, kde je klid a vysoký výskyt kaprů, což má samozřejmě pozitivní vliv na úlovky. Dále rozhoduje naviják s brzdou, aby byl zajištěn jeho plynulý chod a snadné přitahování ryby k sobě. Jakmile je u břehu, tak můžete použít podběrák, kterým snadno rybu vytáhneme z vody. Pro pohodu u vody se vždy také hodí rybářské křeslo, na kterém si můžeme užít spoustu hezkých chvílí.