Kouzelná minky

Minky je velmi příjemný materiál, se kterým se skvěle pracuje. Z jedné strany je velmi jemný plyš, který je vhodný i pro ty nejmenší miminka. Látka je specifická také tím, že má na plyšové straně 3D výstupky, často v podobě puntíků, ale výjimkou nejsou ani srdíčka. V paletě najdete mnoho barev, ze kterých můžete vybírat. Těmi nejoblíbenějšími jsou ovšem šedá, růžová, mentolová a bílá, protože jsou to ideální barvičky na hnízdečka či dečky pro nejmenší. V nabídce ovšem najdete i zářivě žluté, oranžové a výjimkou není ani černá minky.

pro děti

A co všechno lze s touto látkou vytvořit? Určitě již zmíněné deky a hnízdečka pro miminka, ovšem tím repertoár rozhodně nekončí. Tato látka je velmi oblíbená pro tvoření mantinelů do postýlky – a to jak těch polštářových, tak i klasických. Můžete vytvořit také roztomilé plyšáky, ať už to bude velrybka nebo třeba originální „Hajánek“.

látky ke kombinování

Co se týče deky, můžete ji udělat buď jako letní variantu, kdy z jedné strany využijete minky látku a z druhé klasické bavlněné plátno, nebo ještě příjemnější bavlněný satén – lze sehnat s krásnými potisky, a pokud uděláte deku v klasickém dětském rozměru, pak poroste s miminkem a užije ji i v pozdějším věku. Další možností je udělat obě strany plyšové, přičemž pokud budete chtít rozlišit horní a spodní stranu, můžete jednu část rozstřihnout a doprostřed dát buď jinak barevný minky pruh, nebo využít nějakého látkového panelu s motivem a deku tak nazdobit. A pokud nechcete přímo deku, můžete z látky minky udělat příjemné plyšové povlečení, které na zimu krásně zahřeje a děťátko bude zaručeně v teple.

Všechno lze pak krásně sladit, od povlečení až po plyšového kamaráda a pokojíček bude vypadat nádherně – a to jak pro chlapečka, tak i pro holčičku.

Zkuste tuto látku a uvidíte, že budete sami nadšeni z jejích vlastností i designu nově vytvořených věcí.