Povinnosti a zábava

Pracovat na sobě a svých cílech je podstatné. Bohužel jsou mezi námi lidé, kteří žádné cíle nemají, nemají žádnou náplň v životě. Ráno vstanou do práce, večer přijdou bez chutě k životu, žijí od výplaty k výplatě. Je to smutné a takhle opravdu nikdy žít nechci! Věřím, že nikdo z vás nechce!

kamarádky v kině

Nicméně nesmíme zapomínat i na zábavu, nemůžeme neustále myslet jenom na povinnosti. Musíme se umět i odreagovat. Rovnováha mezi povinnosti a zábavou jsou důležitější, než si možná myslíte. Každý člověk má určité povinnosti. Jsou mezi námi i lidé, kteří jsou doslova na své práci závislí. Tyto lidi nazýváme workoholiky. Workoholici budou nejspíše oblíbeni v práci, ale co se týče jejich zdraví, tam už bych měla obavy. Neustále jenom pracovat není v pořádku. Celkově tihle lidé mohou být na své okolí nepříjemní, protože jsou přepracováni. Což vede k tomu, že zbytečně šíří jejich negativní náladu na nevinné lidi.

Nesmíte zapomínat odpočívat! Jsou naopak mezi námi lenoši, kteří by jenom odpočívali. To taky není správný přístup, jak už jsem psala v úvodu R O V N O V Á H A !

užívající lidé u moře

Plňte vaše povinnosti, ale poté co je splníte, odměňte se. Teplou vano, výletem, zajděte s kamarády na drink, na nějakou párty. Je to jen na vás. Každý pod pojmem zábava vidí něco jiného. Hlavně nemějte výčitky, že teď jste mohli dělat to, a to do práce a místo toho si užíváte. Nikdy zábava v určité míře je naprosto zdravá a v pořádku!!! Bojíte se už něco delší dobu udělat? Překonávejte strachy! Jak se říká: ŽIVOT ZAČÍNÁ VÝSTUPEM Z KOMFORTNÍ ZÓNY. Chcete skočit bungee jumping, ale bojíte se? Není proč! Udělejte to!  Chcete sami vycestovat, ale bojíte se, že to nezvládnete? Proč byste to nezvládli? Máte na to! Věřte si! Pokud si nebudete věřit, v životě toho moc nedokážete. Zdravé sebevědomí je klíč k úspěchu. Nepodceňujte se.